image

PeyamaKurd - Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açtığı günden beri batı ülkelerinden Kiev'e silah desteği yapılıyor. Rus ordusu, batıdan gelen silahları vurduğunu bildirdi.

Ukrayna'ya gönderilen silahlarla ilgili açıklamada bulunan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, İskender füze sistemi ile Harkiv’deki Krasnograd ve Karlovka tren garları civarında ABD ve Batı ülkelerinden gelen silah ve askeri teknik araçların yok edildiğini dile getirdi.

Rus Sözcü, Ukrayna’daki savaşta Rus ordusunun eylemlerine ilişkin açıklamalarında Avrupa ve ABD'den Kiev'e gönderilen silahlara değindi.

"İskender füzeleri ile silah ve askeri araçları imha ettik"

Sözcü Konaşenkov, denizden ve havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli silahlarla Artsiz, Odessa ve Voznesensk bölgelerindeki askeri havaalanlarında bulunan Ukrayna hava kuvvetlerine ait, insansız hava araçları dahil havacılık teçhizatı ve havacılık silahlarının imha edildiğini belirtti.

Ayrıca Sözcüsü açıklamasında, “İskender taktik füze sistemi ile Harkiv bölgesinde Krasnograd ve Karlovka tren istasyonları civarında ABD ve Batı ülkelerinden teslim edilen büyük miktarda silah ve askeri teknik araç ile Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 58. Motorize Piyade Tugayı personeli vurularak yok edildi" sözlerine yer verdi.