image

PeyamaKurd - Suriye'deki askeri gelişmelere yönelik açıklamada bulunan Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, İdlib’de bir grup militanın Suriye ordusunun mevzilerine saldırdığını, saldırganlardan bir kısmının öldürüldüğünü duyurdu.

Günlük basın toplantısında saldırılarla ilgili konuşan Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Aleksandr Karpov, İdlib’de yaklaşık 20 kişilik bir silahlı militan grubun Suriye ordusunun mevzilerine saldırdığını, saldırganlardan en az 10 kişinin öldürüldüğünü vurguladı.

Rus askeri yetkili açıklamasında saldırıya karşılık verildiğini belirterek, “İdlib vilayetinde Mellaja yerleşiminin bulunduğu bölgede 'Heyet Tahrir Şam' terörist grubuna mensup yaklaşık 20 yabancı militan, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin hükümet güçlerine ait mevzilere saldırı gerçekleştirdi” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Karpov açıklamasında, Suriye ordu birliklerinin saldırıyı püskürttükleri bilgisini de vererek, en az 10 militanın öldürüldüğünü, saldırganların geri kalanının El-Ftira yerleşimine doğru geri çekildiklerini kaydetti.