image

PeyamaKurd - Rusya'ın Ukrayna'ya yönelik başlattığı savaşın etkileri sürerken, Moskova'dan hibrit savaş ile ilgili bir açıklama  geldi.

Batı'nın Rusya'ya karşı yürüttüğü hibrit savaşın sonuçlarının herkes tarafından hissedileceğini ifade eden Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya'ya yapılan yaptırımlara değindi.

"Hibrit savaşının sonuçlarını tüm dünya hissedecek"

Dışişleri ve Savunma Politikaları Konseyi’nde bir konuşmada bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı'nın Rusya'ya karşı yürüttüğü hibrit savaşın sonuçlarını tüm dünyanın hissedeceğini dile getirdi.

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Kolektif Batı bize karşı kapsamlı bir hibrit savaş ilan etti ve tüm bunların ne kadar süreceğini tahmin etmek zor, ancak sonuçlarını istisnasız olarak herkesin hissedeceği açık."

"Karşılıklı kaçınılmaz bir süreç var"

Sergey Lavrov, ABD ve Avrupalı politikacıların Rusya'yı tecrit etmeye yönelik tüm girişimlerinin başarısızlığa mahkum olduğuna vurgu yaparak, bunun birçok uzman tarafından da dile getirildiğini ifade etti.

Batı'nın Rusya'nın itibarını sarsmaya yönelik politikasını ‘yağmacı’ olarak nitelendiren Lavrov, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların Moskova’yı eski ‘altın milyar’ dışındaki ülkelere daha da yaklaştırdığını ve bunun karşılıklı olan kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirtti.