image

PeyamaKurd - Irak'ta Sadr Hareketi destekçilerinin protestolarının yankıları sürerken Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'dan müzakerelere ilişkin açıklama geldi. Sadr açıklamalarında ‘yolsuzlukçularla ve kendisini öldürme girişiminde bulunanlarla’ müzakere yapmayacağını ifade etti.

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletler’e (BM) siyasi taraflarla canlı yayınlanacak açık oturum önerisinde bulunduklarını ve buna henüz somut bir cevap almadıklarını kaydetti.

Şii lider açıklamasında, aracı tatmin etmeyen bir cevap aldıklarını belirterek, cevabın reform ve göstericilerin taleplerine yönelik hiçbir şey içermediğini vurguladı.

Ayrıca açıklamalarında “Herkesten diğer adımı atmamızı beklemelerini rica ediyorum” diyerek kendilerinden kapalı müzakerelerin beklenmemesini söyleyen Sadr, halka karşı hiçbir şeyi gizlemediğini kaydederek, ‘yolsuzlukçular ve kendisini öldürme girişiminde bulunanlarla’ müzakere etmeyeceğine dikkat çekti.