image

PeyamaKurd - Irak'taki Sadr Hareketi'nin ülke genelindeki eylemlerinin yankıları sürerken hareketin liderlerinden reform devrimine ilişkin bir açıklama geldi.

Gelişmelerle ilgili açıklamada bulunan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’ın bakanı olarak bilinen Salih Muhammed el-Iraki, Sünni, Şii ve Kürt siyasi tarafların meclisin feshedilmesini ve erken seçimleri desteklediğini ifade etti.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan bir açıklamada bulunan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’ın bakanı olarak bilinen Salih Muhammed el-Iraki, “Reform devrimine destekler artıyor. Medyanın, aşiret ve din adamlarının desteğiyle devrim kurtarıcı olacak" ifadesini kullandı.

El-Iraki açıklamalarında, "Reform devrimi birkaç noktadan dolayı kurtarıcı olacak" diyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Birincisi, bazı yetkililer Temizeller Komisyonundan korktukları ve bazı küçük yolsuzluk vakalarını ifşa ettikleri için aktif hale geldiler. İkincisi, yolsuzluk ve yolsuzluk yapan yetkilileri örtbas etmekle suçlanan bir bakanın istifası. Üçüncüsü, öldürmeyi, yıkımı, savaşı ve ayaklanmayı teşvik ettikleri doğrulanan ses kayıtları. ”