image

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 gün önce partisinin grup toplantısında konuşmuş, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ı kasteden sözleri Türkiye’de yeni bir tartışmaya yol açmıştı.

“Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek”

Erdoğan konuşmasında, “CHP’nin başını çektiği ittifakın bir cenahını oluşturan PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu.

Ama Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Zannediyor ki her yer şu anda toz pembe, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı da yapacaklar."

Demirtaş'tan Erdoğan'a yanıt: 

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan'ın sözlerine yanıt vererek “Sen benim için ‘kaygılanmayı’ bırak da kendi vereceğin hesabı düşün” dedi. 

Twitter hesabından bir mesaj yayımlayan Demirtaş, şu sözleri kullandı:

“Siyasetçiler halka, partisine, parlamentoya, BAĞIMSIZ yargıya hesap verir. Sen benim için ‘kaygılanmayı’ bırak da kendi vereceğin hesabı düşün.