image

PeyamaKurd- Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Türkiye’nin altı muhalefet partisi liderinden oluşan masanın, Cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı tarihi verdi.

Selçuk Özdağ, Türkiye kamuoyunun merakla beklediği, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı tarihin belli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak. Cumhurbaşkanı adayımızı, seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız. Altı parti olarak yolculuk yaparken çok tecrübeli insanlara sahibiz.”

Türkiye’nin siyasi durumunu da değerlendiren Özdağ, açıklamasına şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin bir sorunudur. Diğer bir problem ise ekonomik krizdir. Bunun nedeni de yönetememe krizidir. Gelecek Partisi ve Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimiz zaman parlamenter sisteme geçişi başlatacağız.”

Ankara kulislerinde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ön planda

Ankara kulislerinde 6'lı masada belirlenmiş bir adayın olmamasına rağmen, koltuk paylaşımı için yapılan planlar konuşuluyor. İddiaya göre CHP'nin masada belirleyici aktör olacağı ifade edilirken, aday noktasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi son zamanlarda ön plana çıkıyor.