image

PeyamaKurd- Yöneylem Araştırma Şirketi'nin Araştırma Genel Koordinatörü Doç. Dr. Derya Kömürcü, 10 gerçekleştirdikleri ankete yönelik sonuçları paylaştı.

 Kömürcü, AK Parti'nin son olarak yüzde 31 ölçüldüğünü belirterek, CHP'nin ise 28 civarında olduğunu belirtti. İYİ Parti'nin 14-15 bandında gittiğini belirten Kömürcü, MHP'nin ise yüzde 7'de olduğunu aktardı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son 1 yıl içerisinde oylarını yüzde 12 arttırdığını ifade eden Kömürcü, 2023 seçimlerine yaklaşılmasıyla beraber muhalefetin adayının kim olacağına ilişkin meraklar da artıyor. Bazen adaylık sinyali veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı sorusu ise gündemdeki yerini koruyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun oyları arttı

Derya Kömürcü, son ankette ise Kemal Kılıçdaroğlu sürprizi damga vurdu. CHP liderinin son 1 yıl içerisinde oyunu yüzde 12 seviyesinde artırdığını vurguladı. İlk ölçtüklerinde Kılıçdaroğlu'nun oy oranının yüzde 29 civarında olduğunu da belirtti. Yalnız verdiği rakamların "kararsız oylar dağıtılmadan önceki durum" olduğunu da ifade etti.