image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkesinin sınırları içerisinde etkin olan PKK unsurları hakkında açıklama yaptı.

Soylu, Türkiye sınırları içerisinde 170 PKK’linin bulunduğunu belirterek, “Teslim olsalar ve Türk adaletine teslim isteseler, burada inanın bambaşka bir tablo başlar” dedi.

Katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, muhalefete eleştirilerde bulundu. Soylu, “Önerici bir muhalefet yok, rekabete sürükleyen bir muhalefet yok. Kavgaya teşne bir muhalefet var. Maalesef karakteri öyle oluşmuş” dedi.

TBMM Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeler sırasında muhalefetin kendisine karşı tavrını değerlendiren Soylu, "Ben dinlemek için geldiklerini düşünmüyorum. Bizden nefret ediyorlar ve bizi yok etmek istiyorlar” diye konuştu.

Soylu açıklamasının devamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) PKK’ye karşı mücadelesine dikkat çekerek, Türkiye sınırları içesinde 170 PKK’linin kaldığını söyledi.

Soylu devamında “Teslim olsalar ne güzel olur ya. 170 sayı, teslim olsalar ne güzel olur. 170 terörist var Türkiye'nin içerisinde. Teslim olsalar ve Türk adaletine teslim isteseler, burada inanın bambaşka bir tablo başlar” ifadesini kullandı.