image

PeyamaKurd - 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişin Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, ittifak konusunu gündeme getirerek HDP, İyi Parti, CHP ve partisinin ittifak gerçekleştirmesi gerektiğini ifade etti.

AK Parti'nin yerel seçimde yüzde 30 bandında kalacağını söyleyen SP'li Cihangir İslam, Mezopotamya Ajansı'nda verdiği açıklamada, “Gemi su alıyor. Fakat deliğin MHP yaması ile kapatılacağını zannetmiyorum” ifadesini kullandı.

SP’li vekil, AK Parti-MHP arasında yeniden başlayan ittifaka yönelik, "Artık delik büyümüştür. AK Parti'deki kayıp devam ediyor. Gemi su alıyor. 24 Haziran'da yüzde 42 dedik anketler bunun çok daha aşağılarda olduğunu da gösteriyor” sözlerine yer verdi.

Muhalefetin ittifak tartışmalarını değerlendiren SP’li vekil İslam, "Bence HDP'nin İYİ Parti’nin, CHP'nin ve Saadet Partisi'nin ittifakı birlikte gerçekleştirmesi gerekir. Ben bu ittifaktan kaynaklı siyasi bir kaybın olacağını sanmıyorum çünkü tabanda bu durum aşılmıştır” şeklinde konuştu.