image

PeyamaKurd - Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın Türkiye'ye çekilme şartı koşması sonrası ertelenen dışişleri bakan yardımcıları toplantısı hakkında konuştu. Bogdanov, "tarih belirlemeye çalışmaya devam ettiklerini" dile getirdi.

Türkiye ile Suriye arasında geçen hafta yapılması planlanan ancak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Ankara'ya normalleşme için asker çekme şartını yinelediği Moskova ziyaretiyle eş zamanlı olarak ertelenen dışişleri bakan yardımcıları görüşmesi hakkında Rusya'dan yeni açıklama var.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov, kendilerinin ve İran'ın da katılımıyla dörtlü olarak yapılacak dışişleri bakan yardımcıları toplantısının tarihini belirlemek üzere görüşmeler yürütüldüğünü söyledi.

İşleri ve takvimleri var

Rus devlet haber ajansı RIA'nın haberine göre, Bogdanov "Henüz [tarih üzerinde] anlaşmış değiliz, dolayısıyla ertelenen bir şey de yok" diye belirtti.

Bogdanov "toplantının ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi olacağı fikrinden yola çıkarak hareket ettiklerini" belirtti; "Ancak Suriyeli, Türk ve İranlı ortaklarımızın işleri ve takvimleri var. Bir tarih belirlenmemiş olsa da koordinasyonu sürdüreceğiz" dedi.