image

PeyamaKurd- İran devlet televizyonu aracılığıyla duyurulan habere göre, İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami ve Filistin İslami Cihad Hareketi'nin Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale bir araya gelerek İsrail’in saldırılarını değerlendirdi.

Yapılan görüşmede, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının ardından Filistin'deki direniş gruplarının ortak hareket etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Tümgeneral Hüseyin Selami, şu ifadeleri kullandı:

"Kudüs'ü özgürleştirmek için çalışıyorlar ve Filistin ulusunun haklarını savunuyorlar. Biz de sonuna kadar yanınızdayız. Filistin ve Filistinliler yalnız olmadıklarını bilsin. Siyonistler, işledikleri son suçlar için başka bir ağır bedel ödeyecektir."

Görüşmede konuşulan konuya dair değerlendirmelerde bulunan İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Nahhale de iş birliğinden memnuniyetini dile getirerek,

"Direnişe devam edeceğiz ve diğer Filistinli direniş gruplarının iş birliği sayesinde çok iyi durumdayız. Siyonist rejimin herhangi bir saldırganlığına tam zamanında karşılık verebilecek güçteyiz." dedi.

İsrail ordusu, dün gece saldırmıştı

İsrail güçleri, dün gece Gazze Şeridi'nde İslami Cihad Hareketine ait merkezleri vurmuş, Filistin Sağlık Bakanlığı da saldırıdan sonra açıklama yaparak, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda aralarında 5 yaşında bir çocuğun ve 23 yaşındaki bir kadının da bulunduğu 12 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin yaralandığı duyurmuştu.