image

PeyamaKurd - TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Kurtulmuş’u HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan karşıladı.

“HEDEP grubuna da temennilerimizi, dileklerimizi ilettik”

Yaptığı ziyaretin de iade-i ziyaret olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bu vesileyle yeni dönemde de Meclisteki çalışmalarda özellikle Meclis’in siyasi partiler arasındaki iklimin yumuşatılması, işlerin daha sağlıklı ortamda yapılabilmesi için önümüzdeki dönemde inşallah güzel çalışma imkanı olduğu bir Meclis olur.

Önümüzdeki haftadan itibaren Meclis’in en önemli fonksiyonlarından birisi olan bütçe yapma yetkisini kullanacağı bütçe görüşmeleri başlayacak. Nihayetinde esas itibariyle bu ziyaret iade-i ziyarettir.

Yeni dönemin hayırlı olması için HEDEP grubuna da temennilerimizi, dileklerimizi ilettik. Ayrıca Tuncer Beyin de yeni dönemde Eş Genel Başkan seçilmesi dolasıyla tebriklerimi ifade ettim” dedi.

“Diyalog içinde olmasini talep ediyoruz”

Daha sonra söz alan Bakırhan, Kurtulmuş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bakırhan, “Biz kendilerini ziyaret etmiştik. Kongremiz olmuştu bize başarılar diledik. Kendileri de iade-i ziyarette bulundu. Verimli, güzel bir görüşme oldu.

Kendilerinin söylediği gibi yeni dönemde Meclis’in daha hoşgörülü, diyalog içinde olacağı bir süreç olmasını biz de talep ediyoruz” diye konuştu.