image

PeyamaKurd - Suriye’deki son durumu değerlendiren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Russia Today’a verdiği röportajda, Suriye’deki tek problemin Demokratik Suriye Güçleri (DSG) olduğunu dile getirdi.

Suriye’de dış güçlerin müdahaleleri olduğunu ve sorunların çözülemediğine değinen Beşar Esad, yaptığı röportajda, Suriye’deki iç karışıklıktan Demoktatik Suriye Güçleri’ni sorumlu tuttu.

 Suriye rejim lideri Beşar Esad, Rusya'nın resmi yayın kuruluşlarından Russia Today'e verdiği röportajda, “Suriye’deki tek problem DSG” ifadesini kullandı.

 Demokratik Suriye Güçleri ile birlikte müzakere etmek istediklerini ifade eden Esad, tek seçeneğin mücazekere olduğunun belirterek, “Müzakere ile bir sonuç alınmaması durumunda DSG’yi güç kullanarak çıkartacağız” diye konuştu.

Suriye’de iç karışıklıktan istifa edildiğine ve Suriye’nin iç işlerine bir müdahale olduğunun altını çizen Esad, Röportajının devamında şu konuşmalara yer verdi, “Dış güçler Suriye’deki olaylara müdahele etmezse sorunlar çözülür. Suriye’de İran askerleri var ve Suriye askerlerine yardımcı oluyorlar.”