image

PeyamaKurd - HDP'ye kapatma davasına ilişkin soruyu yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolloğlu, "Ümit ediyorum ki Anayasa Mahkemesi bu konuda adil davranır" açıklamasın bulundu. 

Karamolloğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamolloğlu, HDP'nin kapatılması, kongre, 'müzik yasağı' ve Kanal İstanbul'a yönelik konuştu.

'Umarım adil davranır

HDP'nin kapatılması davasıyla ilgili soruya yanıt veren Karamollaoğlu şunları söyledi: 

"Parti kapatmalarının mutazarrır olan bir anlayışın sahibiyiz, böyle bir geçmişimiz var. Parti kapatmak, yanlışları düzeltmez ama mademki bir dava açıldı ben, Anayasa Mahkemesi'nin kararını beklemeye ihtiyaç var diye düşünüyorum.

Ümit ediyorum ki Anayasa Mahkemesi bu konuda adil davranır, bitaraf davranır. Tabii bu noktada Sayın Cumhurbaşkanı'nın da ben benzer bir duyguyu taşıdığı kanaatindeyim. Çünkü uzun bir zamandır bu konu gündeme getirilmiş olmasına rağmen ancak birkaç ay önce bu karar alındı.

Biz kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi de ilettik ama doğrudan doğruya temas önümüzdeki günlerde nasıl olur, onu bilemiyorum."