image

PeyamaKurd - New York'ta Başsavcılığa çıkan Trump, ifade vermedi. Mülklerinin değerleriyle ilgili açılan soruşturmada ifade vermek için New York Başsavcılığı’na giden Eski ABD başkanı Donald Trump, anayasaya dayanarak konuşmama hakkını kullanmak istediğini dile getirdi.

İfade vermek için başsavcılığa girdikten yaklaşık bir saat sonra yazılı açıklama yapan Eski ABD Başkanı Donald Trump şu ifadelere yer verdi:

“Danışmanımın tavsiyesi üzerine ve diğer tüm sebeplerden dolayı, ABD Anayasası’nın 5’inci Maddesi uyarınca her vatandaşa tanınan haklar ve ayrıcalıklar kapsamında, soruları yanıtlamayı reddettim."

Trump, ifade verme sürecinde konuya ilişkin kendisine, “Eğer masumsan niye 5’inci maddeye başvuruyorsun” diye sorulduğunu belirtti.

Soruya yanıt veren Trump, “Bu sorunun cevabını biliyorum ama aileniz, şirketiniz ve etrafınızdaki tüm insanlar, avukatlar, savcılar ve sahte haber medyası tarafından desteklenen siyasi güdümlü asılsız bir cadı avının hedefi haline geldiğinde, başka seçeneğiniz yok" sözlerini kullandı.