image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin füze denemelerinin Singapur’da imzalanan anlaşmayı ihlal etmediğini dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kim Jong Un ve Kuzey Kore geride bıraktığımız birkaç günden 3 kısa menzilli füzeyi test etti. Bu füze denemeleri Singapur'da imzalanan anlaşmayı ya da üzerine El sıkıştığımız kısa menzilli füze görüşmelerini ihlal etmiyor. Birleşmiş Milletler (BM) ihlali olabilir” sözlerini kullandı.

Trump, “Başkan Kim, güven ihlali ile beni hayal kırıklığına düşürmek istemez” diyerek, Kim Jong Un liderliğindeki Kuzey Kore'nin ABD ile işbirliği halinde kazanımlarının limitsiz olacağını belirtti.

Açıklamasında “Başkan Kim, ülkesi için muazzam ve güzel bir vizyona sahip ve yalnızca benim başkanı olduğum ABD bu vizyonu gerçeğe dönüştürebilir” diyen Trump, “O bunu yapacaktır çünkü bunu yapmamaktan kaçınan oldukça zeki biri. Ve arkadaşı Başkan Trump'ı hayal kırıklığına uğratmaz” ifadelerine yer verdi.