image

PeyamaKurd - Türkiye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Yayıncılar Derneği'nin geleneksel iftar yemeğinde medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Gül burada gündeme ilişkin konuşarak, “Abdulah Öcalan'a avukatlarıyla görüşme izni verilmesine yönelik, “Ne çözüm süreciyle ne de İstanbul seçimiyle ilgisi yok. Avukatlarıyla görüşme konusunda hukuki engel vardı. Mahkeme bu kararı kaldırdı” ifadelerini kullandı.

Gül, ayrıca yargı gündemindeki önemli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli İstanbul kararı için "Artık son sözü İstanbul seçmeni söyleyecek" sözlerini kullanan Gül, “Bundan sonra milletin hakemliğine gidilmesine karar verilmiştir. Son sözü söyleyecek olan İstanbul seçmeni. Sonuca da herkes saygılı olacak” dedi.

Abdulah Öcalan'a avukatlarıyla görüşme izni verilmesini de değerlendiren Gül, “Ne çözüm süreciyle ne de İstanbul seçimiyle ilgisi yok. Avukatlarıyla görüşme konusunda hukuki engel vardı. Mahkeme bu kararı kaldırdı” sözlerini dile getirdi.

Adalet Bakanı Gül, afla ilgili bir çalışmalarının olmadığını da belirterek, bunun partilerinin ve Meclis'in taktirinde olan bir konu olduğunu söyledi.