image

PeyamaKurd - Mülteci ve Kürt karşıtlığı ile bilinen Ümit Özdağ, son açıklamalarında yine Kürtlere yüklendi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhur İttifakı ile görüştüklerini açıklayan HÜDA-PAR’ı, ve Halkların Demokratik Partisi'ni (HDP) hedef aldı. 

Zafer Partisi’nin Manisa Alaşehir İlçe Başkanlığı’nın yeni binasının açılışında konuşan Ümit Özdağ, “HDP ile HÜDA-PAR arasında Türkiye düşmanı olmak anlamında bir fark yok" dedi. 

“İkisi de bu ülkeyi bölmek istemiyor mu? Adı HÜDAPAR olunca, Federasyon istemiyor mu? Bölünme istemiyor mu? diyen Özdağ şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı’nın zaman zaman Millet İttifakı’nı HDP ile işbirliği yapmakla suçladığını biliyoruz. Bu suçlamada hiç de haksız sayılmazlar. Şimdi, biz buradan soruyoruz Cumhur İttifakı’nın liderlerine: HÜDA PAR’ın HDP’den farkı ne? Programlar arasında ne fark var? İkisi de bu ülkeyi bölmek istemiyorlar mı? Adı ‘HÜDAPAR’ olunca federasyon istemiyor mu? Bölünme istemiyor mu?

HDP’nin elleri kanlı da HÜDA PAR’ın elinde kolonya kokusu mu var? HÜDA PAR, Hizbullah cinayetlerinin, katliamların büyük yükünü sırtında taşımıyor mu? Özetle; her iki ittifak da bölücülerle açık-kapalı işbirliği içindelerdir. Bölücülerle işbirliği yapmayan; Zafer Partisi’dir.”