image

PeyamaKurd - Suriye sınırından gelenlere karşı Ürdün ordusunun operasyon düzenlediği açıklandı. Ürdün ordusu, Suriye sınırında kaçakçılara düzenlenen operasyonda 4 kişinin öldürüldüğünü, bazı kişilerin de yaralandığını duyurdu.

Operasyonlarla ilgili yazılı bir açıklama yayımlayan Ürdün ordusu şu ifadelere yer verdi:

"Doğu Askeri Bölgesi, bugün şafak vaktinde güvenlik güçleriyle koordineli olarak angajman kuralları kapsamında Suriye'den gelen kaçakçılara yönelik operasyon düzenledi.

Açıklamada, söz konusu bu operasyonla uyuşturucu madde girişi ve kaçakçılık girişimlerinin engellendiği, farklı silahlı gruplar tarafından desteklenen kaçakçılara karşı angajman kurallarının uygulandığı ifade edildi.

4 kaçakçı operasyonla öldürüldü!

Ürdün ordusu, operasyonda 4 kaçakçının öldürüldüğünü, bazılarının da yaralandığını, diğerlerinin ise Suriye topraklarına geri kaçtığını bildirdi.

Öte yandan yayımlanan açıklamanın devamında ise, bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde 637 bin captagon, küçük paketler halinde sarılı 181 adet esrar ve 39 bin 600 tramadol hapın yanı sıra bir adet kalaşnikof tüfek ele geçirildiği kaydedildi.