image

PeyamaKurd - Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, ülkedeki istihbaratın dış saldırganlığa etkili şekilde karşı koymayı öğrendiğini belirterek, ulusal çıkarları savunmak için taarruza geçme zamanının geldiğini ifade etti.

Ülkede Dış İstihbarat Günü vesilesiyle düzenlenen bir etkinlikte konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün ülkemiz, özellikle bağımsızlık, toprak bütünlüğü ve birliğe yönelik tehditler olmak üzere son derece tehlikeli tehditlerle karşı karşıya. Bu belirleyici dönemde, etkili istihbarat son derece önemli rol oynuyor.

Dış saldırıları önlemeyi ve bunlara karşı koymayı öğrendik. Ulusal çıkarlarımızı savunmak için taarruza geçme zamanının geldiğinden eminim. Böyle bir stratejiyi uygulamak için deneyim ve yeteneklere sahipsiniz."

Zelenskiy açıklamasında, karşı tarafın tüm alanlarındaki plan ve eylemlerine ilişkin enformasyonun, zor durumlarda zamanında doğru kararlar almanın garantisi olduğunu kaydederek, bilginin birileri tarafından manipüle edilmemesi ve kimsenin ülkeyi kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaması için doğru bilgi almanın önemli olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Ukrayna lideri açıklamasında, “Vatandaşlarımız topraklarımızı geri almak ve bağımsız ülkemizde barışı tesis etmek için birleşti” değerlendirmesinde bulundu.