image

PeyamaKurd - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in HÜDA PAR'ın hiçbir yasa dışı işinin olmadığını çok iyi bildiklerini dile getirdi.

HÜDA PAR'dan yapılan açıklamada, Zekeriya Yapıcıoğlu, Bağcılar'da bir sosyal tesiste Batmanlılar ile bir araya geldi.

Yapıcıoğlu: "(Kılıçdaroğlu ve Akşener) Aslında onlar da HÜDA PAR'ın hiçbir yasa dışı işinin olmadığını çok iyi biliyorlar. Fakat Pensilvanya ile Kandil ile işbirliklerinin üzerine bir şal örtmek için sabah akşam HÜDA PAR diyorlar" sözlerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura iki adayın katıldığını hatırlatan Yapıcıoğlu, en fazla oy alan adayın cumhurbaşkanı olacağını dile getirdi.

Son günlerde partisiyle ilgili yönetilen iddialara da yanıt veren Yapıcıoğlu, şunları dile getirdi:

“Erdoğan'a destek açıklamasında bulunduktan sonra mı terörist olduk?”

"Neymiş, biz teröristmişiz. Teröristmişiz öyle mi? Çok değil, 2022 yılının 27 Şubat'ında rahmetli Erbakan Hoca'yı anma programına bizi de davet ettiler, gittik. Erbakan Hoca ile ilgili birkaç kelam ettik. Kemal Efendi, sen orada oturuyorsun, madem ben teröristim, niye beni alkışladın?

Yoksa o zaman bilmiyor muydun, yeni mi öğrendin? Meral Hanım, çok değil 2021 yılında genel merkezinde bizim o zamanki genel başkanımızı ağırlarken 'Hoş geldiniz, şeref verdiniz' derken terörist değildi de Recep Tayyip Erdoğan'a destek açıklamasında bulunduktan sonra mı terörist olduk?

Ne fark vardı? Aslında onlar da HÜDA PAR'ın hiçbir yasa dışı işinin olmadığını çok iyi biliyorlar. Fakat Pensilvanya ile Kandil ile işbirliklerinin üzerine bir şal örtmek için sabah akşam 'HÜDA PAR' diyorlar. Yetmiyor beyler, sizin bu tezviratlarınız, karıştırdığınız haltların üstünü örtmeye yetmeyecek. Milleti aptal yerine koymayın."