image

PeyamaKurd - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Diyarbakır Bilgi İşlem Koordinasyonu, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Yeşil Sol Parti, cumhurbaşkanlığı seçimi için halkı sandıklara gitmeye ve oy vermeye çağırdı: “Sana izin vermeyeceğiz Erdoğan. Kürtler, üzerlerine düşen tarihi rolü layıkıyla yerine getirecek."

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura gidilirken ilk turdaki gibi “Faşist zihniyete kaybettirmeye çalışıyoruz” sözlerini kullanan Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, “Sana izin vermeyeceğiz Erdoğan. Kürtler, üzerlerine düşen tarihi rolü layıkıyla yerine getirecek.

Kürt illerinde, Kürdistan'da verilen oylara da bakarak anlıyoruz ki Kürtler bu ülkeyi kurtarmaya kararlılar. Hala buradayız, hala kararlıyız, hala güçlüyüz. Kimi zaman iktidar tarafından ortaya konulan boykot söylemleri var. Kesinlikle gündemimizde boykot yok. Tüm halkımızı sandıklara gitmeye ve oy vermeye çağırıyoruz” dedi.

Cupolo şöyle devam etti:

“Sana izin vermeyeceğiz Erdoğan. Kürtler, üzerlerine düşen tarihi rolü layıkıyla yerine getirecek. Kürt illerinde, Kürdistan'da verilen oylara da bakarak anlıyoruz ki Kürtler bu ülkeyi kurtarmaya kararlılar. Hala buradayız, hala kararlıyız, hala güçlüyüz.

Kimi zaman iktidar tarafından ortaya konulan boykot söylemleri var. Kesinlikle gündemimizde boykot yok. Tüm halkımızı sandıklara gitmeye ve oy vermeye çağırıyoruz. Yerel siyaseti belirleyecek oy yine bizden gelecek. Türkiye’nin demokratikleşmesi, özgürleşmesi için Türk milliyetçilerine rağmen Türkiye’yi kurtaracağız diyoruz”