image

PeyamaKurd - Ankara ve Atina ilişkilerine değinen  Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan Başbakanının Türkiye'ye karşı ABD'den yardım istediğini ifade etti.

Erdoğan açıklamalarında, "Yunanistan’ın başbakanı Amerika’dan yardım istiyor, neye karşı yardım istiyor? Türkiye’ye karşı istiyor. Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağız, yapmaya hazırız" ifadesini kullandı.

Katıldığı bir programda Yunanistan-Türkiye ilişkilerine değinen Erdoğan, Atina'nın Washington ile olan temaslarına dikkat çekti.

"Yunanistan, Türkiye'ye karşı ABD'den yardım istiyor"

Erdoğan buradaki açıklamalarında şu sözlere yer verdi: "Bir zamanlar birileri bizim ezanımızı aslından değiştirerek Türkçeleştirerek o şekilde söylemediler mi? Ama daha sonra elhamdülillah aslına rücu etti ve bugünkü haliyle evet Allahuekber diye nidalar yükselmeye başladı.

Zannettiler ki susturacağız, durduracağız, ne susturabildiler, ne durdurabildiler ve bu millet ezanına sahip çıktı. Şehadetleriyle dinimizin temeli olan bu ezanlar tarihimizin mukaddes emaneti ve hürriyetimizin müseccel alametidir. İstiklalimiz de, istikbalimiz de sevgisiz, vatansız, bayraksız ve ezansız olmayacaktır.

Yunanistan’ın başbakanı Amerika’dan yardım istiyor, neye karşı yardım istiyor? Türkiye’ye karşı istiyor. Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağız, yapmaya hazırız"