image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Faizler ve döviz kurunda yaşanan hareketliliği ilişkin açıklamada bulundu.

Dövizin düştüğünü ama buna rağmen faizin düşmediğini belirten Erdoğan, "Son günlerde döviz kuru biraz yükseldi, faizler aynı şekilde biraz arttı, enflasyon biraz kıpırdadı diye birileri hemen ellerini ovuşturmaya başladı. Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı" şeklinde konuştu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Yıl Açılış törenine katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buradaki konuşmalarında, “Son günlerde döviz kuru biraz yükseldi, faizler aynı şekilde biraz arttı, enflasyon biraz kıpırdadı diye birileri hemen ellerini ovuşturmaya başladı. Biz yine hedeflerimize kilitlendik,  gereken tedbirleri alıp yolumuza devam ettik. Cari açığı ortadan kaldırmaya yönelik adımları da birer birer atıyoruz. (Enflasyonla mücadele) Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı” ifadesini kullandı.