image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yastık altında tutulan" döviz, para ve altınları bankalara yatırma çağrısı yaptı. Erdoğan, "Evinizde yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, para ve altınlarınızı bankalara katılım şirketlerine yatırarak sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine hep beraber katkıda bulunun" ifadelerini kullandı.

Erdoğan yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geçtiğimiz 16 yılda, ekonomi performansıyla dünya çapında bir model olduğunu olduğunu belirterek, “Ekonomik göstergelerin iyi düzeyde. Son günlerde kurlar ve faizler üzerinden oynanan bir oyun ile ekonomimiz bir kez daha sabote edilmeye çalışılıyor. Türkiye’nin ne gelirlerinde ne giderlerinde ne borçlanmasında ne borçlarını ödemesinde en küçük bir sıkıntısı yoktur” diye belirtti.

24 Haziran seçimlerinin ardından ekonominin yükselişe geçeceğini söyleyen Tayyip Erdoğan, “Seçimlerin hemen ardından bu konuda kolları sıvayacak gayret göstereceğiz. Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Evinizde yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, para ve altınlarınızı bankalara katılım şirketlerine yatırarak sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine hep beraber katkıda bulunun" dedi.