image

PeyamaKurd - Ters laleleri ile meşhur Hakkari’ye yaklaşık 7 bin kilometre mesafede olan Tayland’dan turistler geldi. Hakkari’nin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirten Taylandlı turistler bol bol fotoğraf çekip sosyal medyadan paylaştılar.

Taylandlı turistler, sosyal medyadan görüp hayran kaldıkları ters laleleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Hakkari’yi görmek için Türkiye’ye geldiler. Turistler, bir grup dağcıyla Hakkari’deki ters lalelerin bulunduğu alanı gezerek, bu anları cep telefonu kameralarıyla görüntüledi.

2

Üzümcü köyü yakınlarında 1900 rakımlı bölgede ilkbaharın gelmesiyle birlikte açan ters taleler, yerli ve yabancı dağcıların yoğun ilgisini çekiyor. 

Çiçek Vadisi’ne gelen Ticha Proysurin, Hakkari’nin muhteşem bir doğası olduğunu ve kentin bu doğasına hayran kaldıklarını belirterek, “Biz Hakkari’yi sosyal medyadan gördük. Muhteşem bir doğası olduğunu gördük. Başka bir arkadaş vasıtasıyla diyaloğa geçtik ve kendimizi Hakkari’de bulduk. Hakkari’yi görmekten çok mutluyuz özellikler ters laleler çok güzel gözüküyorlar” dedi.