image

PeyamaKurd - Dünyaca ünlü duvar resmi sanatçılarından Banksy'nin Aralık ayında İngiltere'nin Port Talbot kasabasında bir garajın iki duvarına yaptığı resim, bir galeri tarafından en az 100 bin sterline satın alındı.

İngiliz grafiti sanatçısı Banksy'nin resmini satın alan Brandler Galerileri'nin sahibi John Brandler eser "6 basamaklı" bir ücret ödediğini söyledi.

"Season's Greetings" (Noel ve Yılbaşı kutlamaları için kullanılan bir terim) isimli eser 1 ay içinde 20 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi.

Banksy, eserini çelik işçisi 55 yaşındaki Ian Lewis'in garajının duvarına çizmişti. Daha sonra da Instagram hesabından duvar resminin kendine ait olduğunu doğrulamıştı.

Ian Lewis "Kasaba esere aşık oldu. Herkes resmi bu kadar severken başka bir kente taşınması yazık olurdu. Pek çok teklif geldi. Sanat koleksiyoncuları, aracılar hemen hepsi resmi götürmek istedi. Şimdi resim buradan taşınacak ve ben garajı yeniden inşa edeceğim. Bundan sonra bölgeye daha çok grafiti sanatçısı gelir ama bence Banksy tekrar gelmez" dedi.