image

Rojhilatlı manken Soma Remezanpur, hayallerini gerçekleştirmek amacıyla Kürdistan Bölgesi’nde kaldığını söyledi.

Rûdaw’a konuşan Mahabatlı Soma Remezanpur, “Çocukluğumdan beri makyaj ve modaya meraklıydım. Her ne kadar İran’da bu iki alanda çalışmak zor olsa da, çalışmalarıma devam ettim. Zamanla hayallerime yaklaştığıma inanıyorum” dedi.

Süleymanıye’de yaşayan Soma Remezanpur, 1.76 boyunda ve 55 kilo olduğunu belirterek, “İdeal ölçülerine sahibim. Bunun bir diğer anlamı, Dubai, Paris ve New York’ta mankenlik yapabileceğim anlamına geliyor” diye konuştu.

Soma Remezanpur, makyözlük eğitimini tamamladığını söyleyerek, “Hayallerimin peşinden gitmem gerekiyor. Dünya Moda Haftası kapsamında Erbil’de düzenlenecek etkinliklere katılmak amacıyla geleceğim” ifadelerini kullandı.

Remezanpur, “Avrupa ve ABD’ye gitmek için fırsatım oldu. Ancak hayallerimi gerçekleştirmek için Kürdistan’da olmam gerekiyor. Tanınmış bir manken olarak söz konusu ülkelere gitmem gerekiyor” dedi.

Standart ölçülere sahip kadınların kliplerde rol almasına ilişkin ise Soma Remezanpur, şunları dile getirdi:

“30’dan fazla yönetmenden teklif aldım. Hiçbir şekilde kliplerde rol almak istemiyorum. Bununla birlikte Rojhilat’tan, Kürdistan Bölgesi’ne gelen bir yönetmenden de film teklifi aldım. Ancak söz konusu teklifi de kabul etmedim.”

Soma Remezanpur, ailesinin kendisine sonuna kadar destek verdiğini vurguladı.