image

PeyamaKurd - ABD’li yazar Gayle Tzemach Lemmon’un Şubat ayında piyasaya çıkan ‘Kobani’nin Kızları’ adlı kitabı Amazon’da ‘Şimdiye Kadar Yılın En İyi Tarih Kitapları’ listesinde

Gayle Tzemach Lemmon’un Şubat ayında çıkardığı ve Kobanê’de terör örgütü IŞİD çetelerine karşı Kürt kadınların verdiği mücadeleyi ele alan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” (Daughters of Kobani) adlı kitabı Amazon’da ‘Şimdiye Kadar Yılın En İyi Tarih Kitapları’ listesinde.

Yazar Lemmon, sosyal medya hesabından duyurdu.

Lemmon’un paylaşımında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Kobani’nin Kızları, “Şimdiye Kadar Yılın En İyi Tarih Kitapları” listesinde. Dünyanın bilmesi gerektiğini bildiğiniz bir hikayeyi paylaşmaya başladığınızda, bunun insanların dünyalarını farklı görmelerine yardımcı olmayı hayal edersiniz. Ulaşmamı sağladığınız için hepinize teşekkür ederim”

Diğer yandan söz konusu kitap, Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın ortağı olduğu ve 2020’de kurulan HiddenLight Prodüksiyon şirketi de “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabının TV program haklarını almıştı.