image

Peyamakurd - Bu yıl ikincisi verilen Anthem Ödülleri'ne layık görülenler açıklandı. Bu ödüller, dijital sektörün uzmanlarından ve teknoloji alanındaki yenilikçilerden oluşan Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimleri Akademisi'nin dağıttığı Webby Ödülleri kapsamında veriliyor. Webby Ödülleri, her yıl web siteleri, online film ve reklamcılık, sosyal medya ve mobil uygulamalar gibi alanlarda internetin en iyilerine 1996 yılından bu yana dağıtılıyor.

Anthem Ödülleri'nin internet sayfasında yer alan bilgilere göre Özel Başarı Ödülü, "Topluma yaptıkları misyon güdümlü katkıları nedeniyle girişimcilere, hayırseverlere, sanatçılara, müzisyenlere, aktörlere ve etkin liderlere" veriliyor.

Bu yıl ödül alanlar arasında   Chobani firmasının kurucusu ve CEO'su olan Kürt iş insanı Hamdi Ulukaya da yer aldı.

Anthem Ödülleri, yaptığı açıklamada, Kürt iş insanı Ulukaya'nın "sosyal etki amacını özünde taşıyan olağanüstü başarılı şirketi Chobani'yi nasıl inşa ettiğinin farkına varmak" için ödüllendirildiğini belirtti.

Açıklamada ayrıca Hamdi Ulukaya'nın "anti-CEO" yaklaşımının Chobani'nin hızlı büyümesinde etkili olduğunu kaydettiği belirtiliyor. Ulukaya'nın şirket hissedarlarının azami kazancını ön plana çıkarmak yerine şirket çalışanlarına özen gösterdiği, şirketin faaliyette olduğu bölgelerdeki toplumlara yardımı, sosyal meselelerde cesur tavırlar alırken tüketicilere karşı sorumluluğu ve hesap verilebilirliği önemsediğinin altı çiziliyor.

Hamdi Ulukaya da Anthem Ödülleri sitesindeki kısa açıklamasında, "Mültecileri işe alın çünkü bir mülteci bir işe girdiği andan itibaren artık mülteci değildir" ifadesini kullanıyor.