image

PeyamaKurd - Amed Şehir Tiyatrosu tarafından kentte bulunan Yay Grand Otel'in salonunda bu akşam sahnelenmesi beklenen Kürtçe Tartuffe oyununa Koronavirüs gerekçesiyle Mardin Valiliği tarafından izin verilmediği ifade edildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, oyuna izin verilmeme nedeninin Mardin Valiliği’nin kentte her 15 günde bir aldığı eylem ve etkinlik yasağı kararı olduğu vurgulandı.

İptal edilen oyun ile ilgili Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Mardin'de bulunan Yay Grand Otel'in salonunda bu akşam Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenmesi beklenen Kürtçe Tartuffe oyunu Mardin Valiliği’nin yasağına takıldı.

Amed Şehir Tiyatrosu: "Yasak nedeniyle oyunu iptal ettiler"

Açıklamaya göre, Mardin Valiliği’nin kentte her 15 günde bir aldığı eylem ve etkinlik yasağı kararı oyunun engellenmesine gerekçe gösterildi.

Mardin Valiliği oyunun sahnelenmesine izin vermezken, Amed Şehir Tiyatrosu yasak nedeniyle oyunu iptal ettiklerini duyurdu.

Tiyatrodan yapılan açıklamada ilgili otele "Etkinlik izin belgesi verilmediğinden Mardin’de oynayacağımız Tartuffe oyunumuz elimizde olmayan nedenlerle iptal edilmiştir" denildi.