image

PeyamaKurd-  Afrin’i ziyaret eden Kürdistan Parlamentosu heyeti Afrin Kantonu Eş Başkanı Hewî Mistefa ile birlikte düzenlenen ortak basın açıklamasında ulusal birlik mesajı öne çıktı.

Dün Afrin’e ulaşan ve aralarında Komünist Partisi (Şuî)Parlamenteri Ebu Karwan, PDK Parlamenteri Elî Halo, YNK Parlamenteri Ebas fetah, Goran Hareketi Parlamenteri Şêrko Heme Emîn ve Yekgirtû Parlamenteri Suhrab Mikaîl’in yer aldığı Kürdistan Parlamentosu bugün Afrin Kantonu Eş Başkanı Hewî Mistefa’nın da katılımıyla ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Heyet adına konuşan  PDK Parlamenteri Elî Halo, “Kürdistan işgalcilerinin Afrin’e saldırısını kınıyor burdaki direnişi selamlıyoruz. Kürtler için en önemli şey ıulusal birliği sağlamaktır. Bu sağlanırsa Kürtler her zaman kazanır” ifadelerini kullandı.

Goran Hareketi Parlamenteri Şêrko Heme Emîn ise, “Türkiye’nin yaptığı tamamıyla uluslararası hukuka aykırı bir eylemdir. Şuan Afrin’e yönelik muhasaranın kırılması için uluslararası topluma baskı yapma çağrısında bulunuyoruz." diye konuştu.