image

PeyamaKurd - Bangladeş’in Irak Büyükelçisi Muhammed Fazıl Elbari, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile yaptığı görüşmede, Devlet Başkanı Abdul Hamid’in davetini Neçirvan Barzani’ye sundu.

Bugün başkent Erbil'de Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Bangladeş’in yeni Irak Büyükelçisi Muhammed Fazıl Elbari ve beraberindeki heyet ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeye dair Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, yeni görevinden dolayı Elbari’yi tebrik ederek görevinde başarılar dileyen Neçirvan Barzani, yeni elçiye, çalışmalarının başarısı için Kürdistan Bölgesi’nin her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti.

Neçirvan Barzani, Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin Bangladeş ile olan ilişkilerinin farklı alanlarda geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, Bangladeşlilerin Kürdistan Bölgesi’nde yaptığı çalışmalara vurgu yaptı.

Irak Büyükelçisi Elbari ise Devlet Başkanı Abdul Hamid’in resmi davetini Neçirvan Barzani’ye iletti. Elbari ayrıca yardımlarından ötürü Kürdistan Bölgesi hükumeti ve halkına da teşekkür etti.

Ayrıca Muhammed Fazıl Elbari, başta ticaret olmak üzere, ülkesinin Irak ve Kürdistan Bölgesi ile ilişkilerini geliştirme arzusuna değindi.