image

PeyamaKurd - Başkent Erbil'de bir otel ve AVM'nin açılışını yapan Mesrur Barzani, gündemle ilgili değerlendirmelerde yaptı.

Bu projenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Başbakan, “IŞİD’in vahşi saldırılarının olduğu dönemde birçok proje durdu veya gecikti. Bu projelerin gerçekleşmesi için çalışmaların devam ettiğini duydum. Peşmerge nasıl cephede İŞİD terörüyle mücadele ettiyse, yatırımcılar da projelerinin gerçekleştirmek için mücadele etti” ifadesini kullandı.

Kürdistan Bölgesi’nin kalkınması konusunda kararlılık mesajı veren Başbakan, “Hiç kimsenin Kürdistan’ımızın ilerleyişine engel olmasına izin vermeyiz” dedi.

Hükümet olarak özel sektöre destek sözü verdiklerini hatırlatan Başbakan, bu sayede Kürdistan Bölgesi vatandaşlarına daha fazla hizmet edileceğini diile getirdi.

Yatırımcılara Erbil’in dışındaki il ve ilçelerde de yatırım yapma çağrısında bulunan Başbakan, başta turizm olmak üzere özel sektörü desteklemeyi sürdüreceklerini vurguladı.

Yabancı ülke temsilcilerinden ülkelerinin şirketlerini Kürdistan Bölgesi’nde yatırım yapmaları için teşvik etme çağrısı yapan Başbakan, “Hayalimiz, Kürdistan’ın sadece Kürt milleti için bolluk ve bereketli bir ülke olmasının yanı sıra, Irak ve bölge ülkeleri için de başarılı bir örnek teşkil etmesidir” dedi.