image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi memurlarının maaş ödemeleriyle ilgili, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani’yle “makul” bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Başbakan Barzani yaptığı yazılı açıklamada, “Yüce Allah’ın yardımı ve milletimizin güçlü iradesi sayesinde Kürdistan halkının haklarını savunabildik ve Federal Başbakan Sayın Muhammed Şiya Sudani’yle, vatandaşların maaşlarının ödenmesi için makul bir anlaşmaya vardık” dedi.

Bu süre zarfında hükümete olan güvenlerini kaybetmedikleri için vatandaşlara teşekkürlerini ileten Başbakan, “Sayın Başkan Barzani’ye, engeller karşısında verdiği destek ve rehberliği için teşekkür ediyorum. Sayın Kürdistan Bölgesi Başkanı’na da federal hükümetle müzakerelerde verdiği destek ve üstlendiği rol için teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Barzani mesajının sonunda ise, “Yüce Allah’ın yardımıyla sevgili vatandaşlarımızın hizmetinde olmayı sürdürecek ve kısır çabaların Kürdistan Bölgesi’nin istikrarını bozmasına izin vermeyeceğiz” sözlerini kullandı.