image

PeyamaKurd - Uluslararası Keldani Birliği Başkanı Sam Yono ve beraberindeki heyeti kabul eden Başbakan Mesrur Barzani, yurtdışındaki Keldani ve Hristiyan diasporasını Kürdistan Bölgesi'ne dönmeye ve Kürdistan'ın kalkınmasında aktif rol oynama çağrısında bulundu.

Başbakan Mesrur Barzani ile bir araya gelen heyette, Kuzey Amerika ve Avrupa Keldani diasporası temsilcilerinin yanı sıra Irak ve Kürdistan Bölgesi Keldani temsilcileri yer aldı.

Uluslararası Keldani Birliği Başkanı Sam Yono, yapılan görüşmede, Kürdistan Bölgesi'nin gelişimi, refahı ve barış içinde birlikte yaşam kültürüne övgüde bulunarak, Keldani diasporasının Kürdistan Bölgesi Hükümeti'ne desteğini ve Kürdistan Bölgesi'nin kalkınma sürecine katılımına desteğini bildirdi.

Başbakan ise, Uluslararası Keldani Birliği'ne teşekkür ederek, Kürdistan Bölgesi'nin birlikte yaşama kültürü ve din özgürlüğünü daha da geliştirmeye ve tüm toplulukların haklarını korumaya devam edeceğini vurguladı.

Başbakan'dan heyete çağrı: Kürdistan'a dönün!

Başbakan, yurtdışındaki Keldani ve Hristiyan diasporasını Kürdistan Bölgesi'ne dönmeye ve Kürdistan'ın kalkınmasında aktif rol oynamaya çağırdı.