image

PeyamaKurd - Başkent Erbil'de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) grubuyla bir araya gelen Başkan Mesud Barzani, hükümetin dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere tüm kesimlere hizmet etmeye devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Mesud Barzani, hükümette yer alan Başbakan Mesrur Barzani başkanlığındaki KDP grubuyla gündeme ilişkin konuları masaya yatırdı.

Başbakan: "Hükümet ayrım yapmaksızın hizmet ediyor"

Başbakan Mesrur Barzani, yapılan görüşmede hükümetin çalışmaları ve programı, petrol ve Peşmerge Güçleri konuları başta olmak üzere eden reform süreci ve Kürdistan Bölgesi’nin gelirlerini çeşitlendirme ve artırma çabalarıyla ilgili kısa bir sunum gerçekleştirdi.

Başbakan Mesrur Barzani, hükümet kabinesi arasındaki uyuma vurgu yaparak, hükümetin ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlara hizmet etme çabasını sürdürdüğünü kaydetti.

Mesrur Barzani açıklamasında, en önemli önceliklerinden birinin de vatandaşlarının gelirlerinin artırılması temelinde Kürdistan Bölgesi’ni kalkındırmak olduğunu dile getirdi.

Başkan Barzani'den KDP grubuna teşekkür

Öte yandan görüşmede Başkan Mesud Barzani ise Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki siyasi durum ve gelişmelerle ilgili değerlendirmeler yaparak, hükümete tavsiyelerde bulundu.

Başkan Barzani görüşmede, Kürdistan Bölgesi’ndeki taraflar arasındaki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, çabalarından dolayı hükümette yer alan KDP grubuna teşekkür etti.

Başkan Barzani, hükümetin dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere tüm kesimlere ayrım yapmaksızın hizmet etmeye devam etmesi gerektiğini belirterek, “İktidarı dürüstçe ve hizmet amaçlı kullanma” çağrısı yaptı.

"Reformlar konusunda herkes hükümete yardımcı olmalı"

Hüükümetin hizmetlerine dikkat çeken Başkan Barzani, “Barzani metodu halka hizmet metodudur. Kürdistan halkı kendi yararını ve geleceğini hükümette görmelidir” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Başkan Barzani, hükümete elinden gelen tüm desteği vermeyi sürdüreceğini dile getirerek, hükümetin reform sürecine devam etmesi ve herkesin bu konuda hükümete yardımcı olması gerektiğini vurguladı.