image

PeyamaKurd - Başkan Mesud Barzani, Kürdistan Yurtseverler Partisi (KYP) heyetini bugün Erbil'in Pirmam ilçesindeki KDP Genel Merkezi’nde kabul etti.

KYP heyetinde Genel Başkan Mustafa Özçelik, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Can Azbay ve Vahit Aba, Merkez Yürütme Komitesi Üyesi ve Avrupa Komitesi Başkanı Baran Boskan, Parti Meclisi Üyesi ve Güney Kürdistan Surmlusu Orhan Kaya ile Parti Meclisi ve Avrupa Komitesi Üyesi Seval Mert yer aldı.

KYP Basın Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Mustafa Özçelik, Başkan Mesud Barzani'ye kendilerini kabul ettiği için teşekkürlerini sundu ve kendisine eşlik eden heyeti tanıttı.

Söz konusu açıklamaya göre Özçelik, KYP’nin kuruluşu, fikirleri ve politikaları hakkında Başkan Barzani’ye bilgi verdi. Özçelik ayrıca Kürt sorununun çözümüne yönelik KYP programından, Kürt halkının çözülmesi gereken acil sorunlarından ve Türkiye’deki durumdan bahsetti.

Kürdistan Demokrat Partisi'ni (KDP) dost ve kardeş bir parti olarak tanımlayan Özçelik, KDP ile KYP arasındaki ilişkilerin devam etmesini istediklerine dikkat çekti.