image

PeyamaKurd - Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Kasım Süleymani'nin ölümü sonrası Amerikan askerlerinin Irak'tan çıkarılmasını desteklemeyen Başkan Mesud Barzani’yi hedef almış ve IŞİD saldırısı esnasında “korktuğunu” söylemişti.

Kürdistan Yönetiminin açıklamasının ardından bir tepki de Kürdistan Anti Terör Timi'nden geldi.

Kürdistan Bölgesi Anti Terör Timi Nasrullah'ın Başkan Mesud Barzani'ye yönelik söylemlerine tepki göstererek, “Nasurllah, Başkan Barzani ismini ağzına almadan önce besmele çekmesi gerektiğini bilmelidir” dedi.

 ‘Utanmazca ve seviyesizce Başkan Barzani'ye dil uzatmıştır’

Kürdistan Bölgesi Anti Terör Timi açıklamasında, Hizbullah lideri Nasrullah’ı hedef alarak,  “Dün 'savunma şehitleri' adı altında düzenlenen merasimde Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden bahsederken, utanmazca ve seviyesizce Başkan Barzani'ye dil uzatmıştır. Nasurllah, Başkan Barzani ismini ağzına almadan önce besmele çekmesi gerektiğini bilmelidir” sözlerini kullandı.

‘Her istediğinde ağzına alamayacağını bilmelidir’

“Başkan Barzani büyük bir halkın sembolü ve bütün dünyanın saygı duyduğu bir şahsiyettir” denilen açıklamada,  “Bu nedenle Nasrullah gibi birisi, Başkan Barzani'nin ismini her istediğinde ağzına alamayacağını bilmelidir” denildi. 

Kürdistan Bölgesi Anti Terör Timi açıklamanın devamında şunları kaydetti: 

 "Biz senin bu kin ve nefretinin sebebini çok iyi anlıyoruz. Yüzü kara 16 Ekim ihanetçileri ile birlikte ele geçirmeye çalışıpta başaramadığın, Erbil'i ele geçirme ve Kürdistan Bölgesi'nin ağırlığını ortadan kaldırma planlarının gerçekleşmemiş olmasından kaynaklandığı aşikar. Pirde ve Sihela'da nasıl bir darbe yediğinizi ve burnunuzun nasıl sürttüğünü en iyi siz bilirsiniz. Eminiz ki Lüban'lı milislerin cenazelerinin size nasıl gönderildiğini unutmamışsınızdır. IŞİD karşıtı savaşta Kürdistan Bölgesine desteklerini esirgemeyen bütün taraflara teşekkürü de bir borç biliriz. Fakat senin Kürdistan Bölgesi ve halkına yönelik tavrının geçmişten beridir IŞİD'ten farklı olmadığı herkesçe bilinmektedir."