image

PeyamaKurd- Efrin Kantonu Yönetimi, TSK’nın Efrin şehir merkezinin kontrol altına alındığı duyurusuna ilişkin açıklama yaparak, “İşgale karşı mücadelemiz her alanda devam edecek. Savaş yeni taktiklerle yeni bir aşamaya geçmiştir” dedi.

Efrin Kantonu İdari Meclisi Eşbaşkanı Dr. Osman Şeyh İsa tarafından okunan açıklamada, 

Saldırılarının temelinde bölge halkını göçertmek ve bölgenin demografyasını değiştirmek yatıyor. Türk devleti bölgenin bin yıllardır bu topraklarda yaşayan insanlarını göçerterek başka kişileri getirip yerleştirme politikasını Rusya’nın desteğiyle yaptı.

Rusya’nın hava sahasını açmasıyla ve yeşil ışık yakmasıyla hayata geçirdi. Rusya bu işgalde esas rolü oynadı. Bunun yanı sıra uluslararası kamuoyunun sessizliği buna zemin hazırladı. Bu saldırılar sadece Efrin’e yönelik değil tüm Kuzey Suriye halklarına yönelik bir işgaldir.

Türk devletinin Efrin ve Kuzey Suriye topraklarından atana kadar her yerde ve alanda mücadele edeceğiz. Halkımız ve savaşçılarımız şu saatlere kadar bu işgale karşı fedaiyane bir direniş sergiliyor. Türk devletinin şu anda Efrin’i ele geçirdiğini düşünedursun bu işgali asla kabul etmeyeceğiz. Her yerde Türk devletinin işgaline karşı savaşımız devam edecek. Türk devletini topraklarımızdan söküp atana kadar her yerde mücadelemiz devam edecek.

Efrin’de daha büyük katliamların önüne geçmek için halkımızı Şehba ve Şerawa bölgelerine çektik. Türk devleti Efrin’e bayraklarını asmış olabilir. Bizim çekilmemiz bir yenilgi değil, mücadelenin daha da büyütülmesi ve her yere yayılmasıdır. Türk devletinin işgaline karşı mücadelemiz her alanda devam edecek. Savaş yeni taktiklerle yeni bir aşamaya geçmiştir.

Saldırıların başından beri aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların bulunduğu 500 sivil Türk devleti faşizmi eliyle şehit olmuş, bin 30’dan fazla sivil de yaralanmıştır. Ayrıca 820 QSD savaşçısı da şehit" ifadelerine yer verildi.