image

PeyamaKurd - Bir süredir ABD’de resmi temaslarda bulunan Erbil Valisi Umêd Xoşnaw dün ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Danışmanı, Washington Irak İşleri Yetkilisi ve Mülteciler Grubu Sorumluları ile görüşmeler yaptı.

ABD Kürdistan Bölgesi Hükümeti Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Erbil Valisi Umêd Xoşnaw ile Kürdistan Bölgesi Hükümet Temsilcisi 20.05.2022 Cuma günü ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Danışmanı, Washington Irak İşleri Yetkilisi ve Mülteciler Grubu Yetkilileri ile görüştüler” denildi.

Xoşnaw’ın görüşmelerde hem Kürdistan Bölgesi Temsilcisi ve hem de Erbil Valisi olarak ABD’ye Kürdistan Bölgesi’ne olan desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiği, ilişkilerin daha da ileriye gitmesi temennisinde bulunduğu ifade edildi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Danışmanı, Washington Irak İşleri Yetkilisi ve Mülteciler Grubu Sorumluları görüşmede Kürdistan Bölgesi’nin dışarıdan gelen mültecilere gösterdikleri insani misafirperverlik konularını överek, ABD ile Kürdistan Bölgesi’nin güçlü bir dostluk ilişkisine sahip olduklarını, bölgede güçlü bir demokrasinin oluşumu için ortak çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.