image

PeyamaKurd - Irak Sünni Vakfı Başkanı Dr. Saad Hamid Kimbiş ve beraberindeki heyeti kabul eden Başkan Mesud Barzani, Kürdistan halkının birlikte yaşam kültürünü güçlendirmek için çalıştığını ifade etti.

Yapılan görüşmede, Başkan Barzani, Kürdistan halkının her zaman mezhepçilik ve ırkçılıktan uzak durduğunu ve birlikte yaşam kültürünü güçlendirmek için çalıştığını dile getirdi.

Sünni Vakfı'ndan Başkan Barzani'ye teşekkür

Başkan Barzani ve Kürdistan Bölgesi’ne teşekkür eden Sünni Vakfı Başkanı Saad Hamid Kimbiş, görüşmede Kürdistan Bölgesi’nin zorlu günlerde binlerce Iraklı göçzedeye kapılarını açtığını ifade etti.

Görüşmede Sünni Vakfı Başkanı Kimbiş, Kürdistan Bölgesi’nin karşılaştığı zorluklara rağmen gelişim ve kalkınmada gösterdiği performanstan övgüyle bahsetti.

"Kürdistan halkı çekişme ve mezhepçilikten uzaktır"

Kürdistan Bölgesi'ndeki sığınmacıları ve felakete maruz kalan insanları sahiplenmenin insani ve ulusal bir görev olduğunu dile getiren Başkan Mesud Barzani ise, Kürdistan halkının her türlü taifi çekişme ve mezhepçilikten uzak durduğuna dikkat çekti.

Ayrıca Başkan Barzani görüşmede, Kürdistan halkının birlikte yaşam kültürünün güçlendirilmesi için çalıştığını belirtti.