image

PeyamaKurd- Dün yaptığı çalıştay ile seçim çalışmalarına başlayan HDP, Diyarbakır’da Kürt partileriyle bir araya geldi. Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından bir hafta sonra ‘yerel seçimler’ gündemiyle tekrar görüşme yapılacağı açıklandı.

Dün yapılan çalıştayın ardından HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin daveti üzerine Kürt partileriyle yemekte bir araya gelindi. PDK-T, ÖSP, Özgürlük ve İslam Partisi PDK-P ve Azadi Hareketi ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve Sırrı Sakık, HDP milletvekilleri İmam Taşçıer, Necdet İpekyüz ile Tayip Temel, Diyarbakır’da bulunan Demir Otel’de siyasal gelişmeler üzerine 4 saat süren toplantı gerçekleştirdi.

Yerel seçimler hakkında tartışmalar yürütüldüğü, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kayyum atarız” tehditlerine karşı ortak duruş üzerine konuşulduğu ifade edildi. Yapılan görüşmeler ve yürütülen tartışmalar neticesinde partilerin bir hafta sonra “yerel seçimler” gündemiyle tekrar toplantı gerçekleştireceği ifade edildi.