image

PeyamaKurd- Kürdistan Hükümeti’nin 2020 yılında Irak merkezi bütçesinden alacağı bütçe hakkındaki görüşmelere gelecek hafta Erbil’de devam edileceği bildirildi.

Bağdat’tan geleceği bildirilen Irak hükümeti yetkilileri ile Kürdistan Hükümeti temsilcileri, Erbil’de bir araya gelerek Kürdistan hükümetinin 2020 yılında Irak merkezi hükümetinden alacağı bütçeyi belirlemek için görüşmeleri devam ettireceği bildirildi.

PDK.info’ya açıklamalarda bulunan Kürdistan hükümeti Bağdat Temsilcisi Faris Îsa, Irak’ın 2020 bütçesinde Kürdistan Bölgesi payında ortaya çıkan sorunların aşılması için Iraklı yetkililer ile görüşmeler gerçekleştireceğini söyledi.

Faris Îsa yaptığı açıklamada, Irak Parlamentosu’ndan bir komisyonun Kürdistan Bölgesini ziyaret edeceğini belirterek, Kürdistan petrolü konusunda yaşanan sorunların aşılmasını ele alacaklarını ifade etti.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti Bağdat Temsilcisi’nin, Bağdat’ta son bir haftadır ortaya çıkan protestoların, Kürdistan bölgesi ve Irak hükümetnin görüşme ve diyaloglarını etkilemeyecegini söyledi.