image

PeyamaKurd - Irak ve Kürdistan'da yapılacak seçimlere değinen Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mehmud Mihemed, KDP’nin Başkan Barzani’nin görevlendirmesiyle Irak erken genel seçim çalışmalarına başladığını dile getirdi.

KDP Sözcüsü, Kurdistan Tv’ye KDP’nin seçim stratejisi hakkında yaptığı açıklamada, “KDP, Başkan Barzani’nin görevlendirmeleriyle Irak erken seçim çalışmalarına start verdi ve tarihi bir çalışma yürütüyor" ifadesini kullandı.

Mihemed açıklamasında, KDP adaylarının hayali seçim vaatleri vermeyeceklerine dikkat çekerek, adaylarının KDP’nin programı çerçevesinde hayata geçirebilecekleri vaatleri halka sunacaklarını belirtti.

“KDP gücünü halkından alan bir parti" diyen Sözcü açıklamasında, "Çünkü halk KDP’nin kendi haklarını koruyan, kollayan bir parti olduğunu biliyor. Insan haklarının çiğnenmesine karşı bir tavıra sahip olduğunu görüyor. Irak seçimlerinde KDP’nin çok iyi bir sonuç elde edeceğine dair büyük inanca sahibiz" sözlerine yer verdi.

Ayrıca Sözcü, Kürdistan Bölgesi Dışında Kalan Kürdistani Bölgelere ilişkin de görüşlerini dile getirerek, sadece KDP adaylarının değil diğer siyasi partilerin ve bağımsız adayların da bu bölgelerde seçim çalışmaları yürütmeleri gerektiğini kaydetti.