image

PeyamaKurd - Irak’ın başkenti Bağdat’ta parti binalarına yönelik saldırıyı ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), saldırıyı kınayarak tepki gösterdi.

Saldırının kınandığı açıklamada KDP Politbürosu şu ifadelere yer verdi:

“Tekrar siyasi ahlaktan ve birlikte yaşam kültüründen uzak bir şekilde, yasalara aykırı olarak Bağdat’taki parti binamıza ve başka partilerin binalarına haksızca saldırı gerçekleştirildi."

Yapılan açıklamada, “Bu tür eylemlere tevessül edenlere, bu üslup ve eylemleriniz sorunların çözüm yolu değildir, durumu daha da kaotik hale getirmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Irak federal hükümetinin ilgili kurumlarının saldırılarla ilgili etkin bir soruşturma yürütüp failleri cezalandırması gerektiği belirtilerek, parti binaları ve üyelerinin korunmasının hükümetin bir görevi olduğu vurgulandı.

KDP Sözcüsü saldırıda yara almadan kurtuldu!

Bağdat'ta KDP Sözcüsü Mehdi Abdulkerim Feyli'ye suikast girişimi düzenlendiği, Feyli'nin saldırıdan yara almadan kurtulduğu bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Feyli'nin bulunduğu araca Bağdat'ın doğusunda kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce ateş açıldı.