image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Üyesi Hoşyar Zêbarî, Irak erken genel seçimleri çalışmaları çerçevesinde bugün Akrê’de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Kürdistan halkına ve KDP kadrolarına karşı büyük bir güven duyduklarını ve Akre’de varolan 4 sandalyenin tekrar elde edilmesi gerektiğini vurguladı.

Hoşyar Zêbarî açıklamasında, Akrê kentinde 4 milletvekilinin seçileceğine dikkat çekerek, Akrê halkının oylarını KDP adaylarına vermesini ve her 4 sandalyenin de tekrar KDP’de kalması gerektiğini dile getirdi.

Akrê'deki mitingte konuşan Hoşyar Zêbarî, seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

 Bütün seçimler önemlidir ve her seçimin kendisine has bir özelliği vardır. Ama bu seçim diğer bütün seçimlerden çok daha fazla önemli. Çünkü bu seçimlerde hem KDP hem de KDP yönetimi bir sınavla karşı karşıya. Bu nedenle kesinlikle başarılı olmak zorundayız. Kuşkusuz bu seçimlerde çok belirgin ve çok önemli sonuçlar elde edeceğiz.”

Ayrıca açıklamasında kadrolarına, dostlarına, taraftarlarına büyük bir güven duyduklarını belirten Hoşyar Zêbarî, bu nedenle seçimlerde kazanılacak başarıların ölçü alınarak ne kadar değerli çalışmalar yürüttüklerinin ortaya çıkacağını belirtti.