image

PeyamaKurd - Süleymaniye'de Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne (KYB) ziyarette bulunan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro heyeti, görüşme sonrası ortak bir açıklama yayımladı. 

Tarafların gerçekleştirdiği toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, iki tarafın önümüzdeki günlerde bir araya gelinmesi konusunda anlaştığı vurgulandı.

Toplantı sonrası ortak açıklama yapıldı!

KDP ile KYB politbürolarından oluşan üst düzey heyetler bugün Süleymaniye’de bir araya geldi. KYB’nin politbüro merkezinde yapılan toplantı yaklaşık 4 saat sürerken, toplantı sonrası ortak bir açıklama yayımlandı.

KDP heyetinde politbüro üyeleri Mahmud Muhammed, Hemin Hewrami, Ali Hüseyin, Piştiwan Sadık ile merkez komite üyeleri Umed Sabah ve Cefer Eminki yer aldı. Toplantıya ev sahipliği yapan KYB heyetinden ise politbüro üyeler; Kubat Talabani, Dervaz Kosret resul, Aso Mamend, Emin Babe Şex, Dara Reşid ile yönetim kurulu üyeleri Miran Muhammed ve Ahmed Askeri isimler yer aldı.

Toplantıda yerel ve bölgesel gelişmeler, Kürdistan’daki son durum, iç sorunlar ve  iki taraf arasında geçmişte varılan mutabakat ile çeşitli konularda her iki tarafın görüşler ve eleştirileri masaya yatırıldı.

Yapılan açıklamanın devamında, "iki tarafın yakın gelecekte başka bir toplantı yapma konusunda mutabık kaldığı" vurgulandı.