image

PeyamaKurd - Kerkük Valisi il yönetimine sağlanan bir genelgede, Kerkük'ün savunmasına katılan şehit ve gazi Peşmergeler ile Heşdi Şabi güç yakınlarına acil konut arsası dağıtılması talimatı verdi. 

Kerkük'ün atanmış Valisi Rekan Ciburi, Kerkük İl İdaresine yazılan bir genelgede şehit ve gazi ailelerine arsa dağıtılması talimatı verdi.

Kerkük'ün atanmış Valisi'nin yaşadığı genelgede arsa operasyonu Kerkük kentinin savunmasında yer alan savunma, iç güvenlik, anti terör, Peşmerge, Heşdişabi ve emniyet güçlerinin şehit ve gazi ailelerini kapsıyor.

Talimata göre Kerkük'ün nahiye ve kazalarında 600 parsel arsa, kent merkezi ise 850 parsel arsa dağıtılacak.

Ciburi, Kerkük İl İdaresi'nden Irak ve Kerkük'ü savunmasında yer alan güçlerin yakınlarına toprak bakımını ve ilgililerin bu konunun büyük bir ciddiyetle ele alınması gerektiğini söyledi.

Kerkük'ün vekalet Valisi, takip olayı için yardımcısı ve yaveri Tuğgeneral Hüseyin Heneş'i görevlendirdi.

Kerkük Merkez Kaymakamı Felah Yaycı, Irak Başbakanının talimatıyla valinin şehit ve gazi güvenlik güçlerinin ailelerine acilen arsa dağıtma kararı alındığını söyledi.

Kerkük Merkez Kaymakamı Felah Yaycı, “Peşmerge Güçleri de dahil olmak üzere şehit ve gazi yakınlarına arazi dağıtmaya devam ediyoruz. Kobanê (Kerkük'te bir yer ismi) mıntıkasında arsa verenler ev yapımına başladı" dedi.

Felah Yaycı, ayrım gözetmeksizin Kerkük'ü savunan ve onun için fedakarlık yapan tüm güvenlik güçlerinin ailelerine toprak olarak dağıtılacak.